[quote]Praha si nechá zpracovat koncepční studii úpravy ulice Dukelských hrdinů v Praze 7. Dokument vypracuje Institut plánování a rozvoje (IPR). Vyplývá to z materiálu, který v úterý schválili radní. Studie by měla být hotova do konce letošního srpna a bude řešit celkovou podobu ulice. Praha si v loňském roce nechala takovou studii vypracovat například pro Vinohradskou či Táborskou ulici.[/quote]

„Studie bude sloužit jako podklad pro další rozvoj a koordinaci probíhajících a budoucích investičních akcí na ulicích a bezprostředně navazujících veřejných prostranstvích,“ píše se v dokumentu. Studie bude závazný podklad pro navazující projektové dokumentace.

IPR by měl v materiálu navrhnout, jak uspořádat veřejný prostor v ulici. To znamená kupříkladu, jak by měly být široké chodníky, kde mají být parkovací místa nebo zda má být v ulici nová zeleň a odpočinkové plochy. Řešit bude tako rozmístění košů a laviček.

Úpravy ulice v úseku od křižovatky se Strojnickou k ulici Milady Horákové by se měly uskutečnit v souvislosti s chystanou rekonstrukcí tramvajové tratě. Ta by se měla uskutečnit v roce 2018. Současně s tím Národní galerie chystá opravu piazzety před Veletržním palácem.

V loňském roce si podobnou studii nechalo město vypracovat v případě Vinohradské ulice. Také tady budou opraveny tramvajové koleje, budou rozšířeny chodníky, přibudou koše a lavičky a přesunou se některé zastávky. Stejným způsobem má být opravena Táborská v Praze 4.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno