Zdroj: FinLeap

[quote]Praha dosud splnila 74 ze 170 úkolů, které plynou z koncepce bezbariérové Prahy. Od letošního března do září jich bylo splněno 13 a celkem se nyní pracuje na asi stovce úkolů. Vyplývá to z materiálu, který včera projednal a vzal na vědomí magistrátní výbor pro dopravu. Koncepce navrhuje například stavbu výtahů v MHD nebo úpravu zastávek tramvají a autobusů. Praha koncepci schválila v roce 2014 a naplnit její cíle si určila do roku 2025.[/quote]

Jedním z bodů, který byl splněn, je například výstavba výtahu ve stanici metra B Anděl nebo metra Můstek. Dokončen je také výtah do stanice metra C I. P. Pavlova, který byl otevřen na konci loňského srpna.

Hotov je také seznam problematických tramvajových zastávek – upravena už byla například zastávka Červený Vrch. Ve zhruba sedmi stanicích metra byly rozmístěny zvukové majáčky pro nevidomé.

Naopak mezi nesplněnými úkoly je instalace zvukového majáčku ve stanici metra B Radlická, podle dokumentu v ní měl být už loni, stejně tak na Palmovce.

Do budoucna jsou v koncepci například výstavba výtahu ve stanici metra B Invalidovna, koncepce uvádí jako termín plnění rok 2018. Mezi budoucími projekty je i rozmisťování zvukových majáčků. Chybí třeba na Malostranské.

Zdroj: ČTK