[quote]Praha vydá na opravu komunikací a chodníků téměř půl miliardy korun. Dalších 48 milionů korun půjde na opravy kanálových vpustí na dešťovou vodu. Novinářům to řekli primátorčini náměstci Eva Kislingerová a Petr Dolínek. Má jít o rekonstrukce na 191 místech po celé Praze.[/quote]

Podle Kislingerové seznam oprav připravila Technická správa komunikací (TSK), která do něj zapracovala také připomínky obyvatel a městských částí.

,,Jsou tam uvedeny především větší opravy vozovek a chodníků,“ řekla Kislingerová.

Například v Praze 2 na Jiráskově mostě bude opravena vozovka za 6,4 milionu korun a v Praze 8 bude opravena Křivenická ulice za čtyři miliony. Mezi dalšími jsou ulice Za Poříčskou branou v Praze 8 nebo Starodubecká ulice v Praze 10.

Peníze vezme město z rezervy nebo z projektů, které letos nestihne vytvořit. Mezi takovými projekty je výstavba lávky z Holešovic do Karlína nebo stavba záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě. Opravy silnic a chodníků budou stát 497,33 milionu korun.

,,Harmonogram akcí je takový, že začnou ihned. Co se podaří letos, bude hotovo letos, co se nepodaří, tak bude realizováno v příštím roce,“ řekl Dolínek.

Kromě oprav silnic a chodníků investuje město i do opravy kanalizačních vpustí. Jde o ty, které patří městu a má je ve správě TSK.

Zdroj: ČTK