[quote]Praha vypsala čtyřletou veřejnou zakázku na opravy silnic za 1,9 miliardy korun. Vybere devět firem, kterým bude v minitendrech zadávat zakázky v ceně pod 10 milionů korun, vyplynulo z oznámení ve věstníku veřejných zakázek. Údržbu silnic má v hlavním městě na starosti Prahou stoprocentně vlastněná Technická správa komunikací (TSK), která zakázku vypsala. Zastupitelé ji schválili loni v září.[/quote]

Firma shání dodavatele na běžnou údržbu silnic a jejich souvislé opravy. „Poptávaná běžná údržba a opravy pozemních komunikací budou zahrnovat především opravy asfaltových konstrukcí vozovek, dlážděných krytů komunikací, kaveren a odvodnění komunikací,“ píše se v oznámení zakázky. Firmy se budou starat také o svodidla, zábradlí nebo ošetření spár.

S vybranými dodavateli TSK uzavře na období od července 2016 do června 2020 rámcové smlouvy.

„Dodavatelé budou u zakázek s cenou vyšší než 250.000 korun mezi sebou v rámci minitendrů soutěžit o jednotlivé zakázky. U zakázek s hodnotou nižší než 250.000 korun budou tito dodavatelé oslovováni k uzavření smlouvy přímo automatizovaným rotačním systémem,“ řekl loni v září náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Konečná cena oprav vzejde právě z jednotlivých výběrových řízení. Cena 1,9 miliardy korun za čtyři roky je maximální částkou, kterou může hlavní město na rekonstrukce komunikací vynaložit.

TSK je příspěvkovou organizací, její rozpočet se pohybuje každý rok kolem miliardy korun. Pro letošní rok jsou podle schváleného rozpočtu Prahy plánovány investice v celkové hodnotě zhruba 1,1 miliardy a na opravy a souvislou údržbu komunikací TSK vynaloží až 500 milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno