[quote]Praha začne vydávat novou kartu MHD Lítačka ve Škodově paláci na 11 přepážkách. První zájemci si pro ni mohou přijít v úterý od 8:00 do 18:00, sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Pilotní projekt Lítačky potrvá do června. Náklady na zavedení zelené karty, která má nahradit problematickou opencard, odhaduje město do deseti milionů korun. Opencard, kterou vlastní 1,2 milionu lidí, vyšla na asi 1,7 miliardy korun.[/quote]

„Pracovní doba bude stejná jako dosud. Tedy pondělí a středa od 8:00 do 20:00, úterý a čtvrtek od 8:00 do 18:00 a pátek od 8:00 do 15:30. Doteď bylo pro vydávání karet otevřeno osm přepážek, od 1. března jich může být až jedenáct. Počet otevřených přepážek bude samozřejmě záležet na vytížení zákaznického centra,“ uvedl Hofman.

Každý, kdo si bude chtít pořídit elektronickou tramvajenku, dostane od města Lítačku. Majitel opencard může svou kartu nadále využívat až do ukončení její platnosti. Bude na ni také možné nahrávat kupony MHD. Pokud vyprší platnost opencard, prodlužovat se už nebude a držitel dostane Lítačku. V případě vypršení platnosti opencard převede Praha ve Škodově paláci platný kupon na Lítačku.

Při pořizování Lítačky Pražané nebudou muset nosit fotografii ani nebudou muset vyplňovat žádný formulář. To však platí pouze pro ty, kteří při pořizování opencard souhlasili s archivací osobních údajů. Pokud bude chtít některý z cestujících vyměnit opencard za Lítačku ještě před vypršením opencard, zaplatí poplatek 100 korun. Výměna po skončení platnosti bude zdarma.

Lítačku bude spravovat městská firma Operátor ICT. Software Prahu vyšel na asi 1,5 milionu korun, další náklady město dosud oficiálně nevyčíslilo.

Zdroj: ČTK