[quote]Vedení Prahy zruší soutěž na dodávku technologií pro vznikající dopravní centrálu Malovanka, ze které bude řízen provoz v metropoli. Důvodem jsou nedostatečné podklady od uchazeče. Jde o zakázku za 370 milionů Kč. Co to bude pro již tak opožděnou stavbu znamenat, není jasné.[/quote]

Operační centrum Malovanka roste nad portálem Strahovského tunelu v místech, kde se napojuje severozápadní část městského okruhu, jehož součástí je i tunel Blanka. Praha loni po třech letech otálení zadala zakázku na stavební část díla za více než 500 milionů korun. Získalo ji Sdružení VCES – MODOS Malovanka, které se ve výběrovém řízení umístilo na třetím místě.

Sdružení ČKD MTS – MOS – Technologie, které mělo v užším řízení získat zakázku na dodávky technologií podle všeho o smlouvu přijde. Uchazeč prý nedoplnil podklady. Technologie se navíc od doby, kdy byla v roce 2012 soutěž vypsána, modernizovaly. Jaký bude další postup, z materiálů pro radu nevyplývá.

Kromě všech tunelů včetně Blanky budou dispečeři z nového pracoviště nad křižovatkou Malovanka řídit veškerou pražskou dopravu. Zatím činnost dispečeři zastávají z centrály Na Bojišti a z pracoviště na Strahově.

Podle původních plánů by v budově měly sídlit také dispečerská pracoviště policie, strážníků, hasičů a záchranné služby. V objektu by rovněž bylo záložní datové úložiště pražského magistrátu, sídlo Technické správy komunikací a centrum krizového řízení.

Proti železobetonové stavbě se v minulosti opakovaně postavili místní obyvatelé. Doufali, že v místě zůstane zelená plocha.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno