[quote]EPC/RFID centrum při GS1 Czech Republic vytvořilo aplikaci pro prezentování výhod RFID pro oblast logistiky a skladování. RFID technologie, potažmo UHF pásmo, zažívá nyní boom v oblasti logistiky a automatizace logistických procesů.[/quote]
V této oblasti lze využívat velkého množství benefitů spojených se zrychlením procesů příjmů a výdejů, a také odstranění faktoru lidské chyby. Pokud porovnáme současnou situaci příjmu a výdeje zboží, u kterého je nutné kontrolovat a odbavovat jednu položku po druhé, přináší RFID několikanásobně rychlejší alternativu. Jedná se o bezkontaktní a bezdrátovou technologii, která dokáže načíst v jedné sekundě i tisíc výrobků na paletě najednou. Běžný provoz příjmu a výdeje se díky této technologii zautomatizuje, a odpadají tak problémy s pořizováním dokumentace  a skenováním čárových kódů. Navíc RFID tagy jsou daleko odolnější než běžné 1D a 2D kódy a při jejich dekódování není nutná přímá viditelnost.

Tři modelové sklady
Pro posílení povědomí o praktickém potenciálu RFID technologie v logistice bylo rozhodnuto o vytvoření aplikace, která by umožnila všechny tyto výhody zhlédnout. Výsledkem je možnost sledovat tři modely skladů, ve kterých se nachází zboží na paletách. Jednotlivé sklady jsou vybaveny anténou, která sleduje pohyb zboží, a všechny tři antény jsou svedeny do RFID čtečky. Na celý systém dohlíží middleware, který dokáže jednotlivá data zaznamenávat a zobrazovat v požadované formě. Jedná se např. o naskladnění palety nebo vyskladnění zboží apod. Díky uložení dat v podnikové databázi mohou obsluhující systému také vidět, co se na dané paletě nachází – viz obrázek. Uživatelé mají následně on-line přehled o tom, co je kde na skladech uloženo, a současně i možnost vytváření automatických dokladů v rámci příjmu a výdeje.  Zajímá vás tato oblast? Neváhejte a přijďte do EPC/RFID centra při GS1 Czech Republic. Zde můžete tuto aplikaci zhlédnout naživo. Simulace skladu bude poprvé ukázána v ostrém provozu na pravidelném školení RFID technologie a standardizace pomocí EPC dne 13. 4. 2016.

Zdroj: EPC

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno