Zdroj: Archiv

[quote]Pražská MHD bude mít o svátcích delší intervaly, bude zkrácen denní provoz a některé linky budou zrušeny. Na rozdíl od minulých let ale nebude omezen provoz před Vánocemi a až do 23. prosince pojedou linky podle jízdních řádů pro pracovní den. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou veřejnou dopravu. Změny budou platit od 24. prosince do 2. ledna.[/quote]

Autobusy, tramvaje i metro pojedou na Štědrý den podle sobotních jízdních řádů.

„Metro bude asi od 18:00 provozováno až do půlnoci v prodloužených intervalech. Denní tramvaje a městské autobusy budou zhruba v 18:00 nahrazeny posílenými nočními linkami,“ uvedl Drápal.

Lanovka i přívozy ukončí provoz v 18:00 a příměstské vlaky pojedou do 18:00 podle sobotních řádů, poté budou až do 22:00 jezdit v intervalu 60 minut.

V první a druhý svátek vánoční budou platit nedělní jízdní řády. Provoz denních linek začne v 07:00, tedy asi o dvě hodiny později než obvykle. Mezi 27. a 30. prosincem budou spoje jezdit podle prázdninových řádů.

Sobotní jízdní řády pak budou platit 31. prosince. Provoz metra bude prodloužen do 02:00 a noční linky nahradí ty denní již ve 22:00. Posílen bude provoz nočních autobusů. Na Nový rok pak budou platit nedělní jízdní řády a v pondělí 2. ledna 2017 se budou spoje řídit prázdninovými řády. V provozu nebudou tramvajové linky 4 a 21 a jezdit nebudou rovněž školní spoje na příměstských linkách.

Zdroj: ČTK