[quote]Pražské letiště najalo na ostrahu vybraných prostor ve veřejně přístupné části letiště soukromou ochranku. Zakázku na čtyřletou ostrahu objektů, jako jsou například parkovací domy, získala ve výběrovém řízení společnost Mark2 Corporation Logistic za 42 milionů Kč. Vyplývá to z informací zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.[/quote]

„Fyzická ostraha, která byla předmětem zakázky, má z důvodu ochrany majetku hlídat vybrané veřejné prostory v areálu letiště, které nejsou strategicky nijak významné a nejsou součástí ochrany strategických míst k zajištění bezpečnosti letiště a leteckého provozu,“ uvedla mluvčí pražského letiště Marika Janoušková.

Prostory neveřejné části letiště tak i nadále budou hlídat bezpečnostní složky státu, například cizinecká policie.

Soukromá ochranka podle mluvčí hlídá vybrané prostory letiště od začátku dubna. Pro část prostor, například pro parkovací domy, je to vůbec poprvé, kdy jsou pod fyzickým dohledem. Dosud na zaparkovaná vozidla dohlíželi pracovníci letiště pouze prostřednictvím bezpečnostních kamer. Nově chceme, aby i tyto objekty procházela živá ostraha, dodala Janoušková.

Zdroj: ČTK