Zdroj: Archiv

[quote]Pražské letiště slavnostně otevřelo zrekonstruovanou halu prvního terminálu. Obnova příletové haly podle projektu architektonického studia Chapman Taylor International vyšla na 22 milionů korun. Na setkání s novináři to řekl předseda představenstva Českého Aeroholdingu Václav Řehoř. Podobná modernizace čeká napřesrok i druhý terminál.[/quote]

Na obnově vzhledu terminálu určeného pro lety mimo schengenský prostor se pracovalo za provozu od začátku března, hlavní práce byly dokončeny minulý týden, uvedl Řehoř. Podle něj byl hlavní důraz kladený na včasné dokončení prací, což se nakonec podařilo. Pokud by se totiž rekonstrukce protáhly do hlavní letní sezóny, pohyb většího množství návštěvníků by stavební práce komplikovaly.

Jednou z nejviditelnějších změn v hale, která byla postavena v roce 1968, je nové návštěvnické centrum, na jehož provozu se podílí Pražská Informační služba. Kromě informací o službách letiště se v něm návštěvníci mohou například vyměnit peníze, vyhledat spoje do centra města nebo i do jiných míst v republice a rovnou si zde nakoupit jízdenky na MHD nebo na železniční spoje.

Kromě modernizace obou terminálů plánuje pražské letiště do budoucna i proměnu veřejného prostranství před budovami. Letiště si od nového návrhu slibuje více odpočinkových zón, přehlednější způsob parkování a přestup na hromadnou dopravu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno