Zdroj: Archiv

[quote]Pražský dopravní podnik (DPP) chystá kvůli opravám letos celkem čtyři výluky provozu metra. Poprvé se letos provoz zastavil tento víkend na trase C mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání, řekla mluvčí DPP Aneta Řehková. Podnik rovněž chystá opravu zabezpečovacího zařízení v depu Zličín.[/quote]

Na trase metra C se metro zastavilo o víkendu 20. až 21. února a rovněž se zastaví následující víkend, tedy 27. až 28. února. DPP plánuje na trase vyměnit pražce. Náhradní dopravu bude zajišťovat v denním provozu náhradní autobus XC mezi Hlavním nádražím a Pražského povstání. V úsecích Letňany – Muzeum a Háje – Pražského povstání bude jezdit metro bez omezení.

Další výluka se uskuteční 16. až 17. dubna, kdy se provoz zastaví na trase A mezi stanicemi Náměstí Míru a Depo Hostivař. Důvodem je výměna výhybky ve stanici Želivského a další opravy v úseku Jiřího z Poděbrad – Želivského.

Nejdelší přerušení provozu se uskuteční na začátku prázdnin, kdy bude omezen provoz na trase C mezi Pankrácí a Roztyly. DPP bude opravovat čtyři výhybky na Kačerově a vyměňovat pražce na jedné koleji mezi Pankrácí a Budějovickou. Podle předpokladu dopravce pojedou vlaky bez omezení pouze v úsecích mezi Letňany a Pražského povstání. Mezi Háji a Roztyly bude na každé koleji pendlovat jeden vlak. Stejně tak mezi Pankrácí a Pražským povstáním pojede metro rovněž kyvadlově, avšak pouze po jedné koleji. „Tato výluka a provoz se bude ještě upřesňovat,“ uvedla Řehková.

DPP se ještě připravuje na výluka v depu Zličín, která by ale neměla mít dopad na provoz metra na trase B a nezpůsobí tak cestujícím žádné potíže. Tady bude DPP opravovat zabezpečovací zařízení v depu. Kdy přesně k opravě dojde, zatím podnik nestanovil.

Provoz metra přerušil DPP kvůli opravám průsaků například loni v září na trase A mezi stanicemi Petřiny a Nemocnice Motol. Na trase C pak na začátku loňského července měnil dopravce výhybky mezi stanicemi Háje a Kačerov.

Aktuální informace týkající se provozu pražského metra se můžete dozvědět na tomto webu.

Zdroj: ČTK