Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek

[quote]Dopravní podnik hlavního města Prahy chyboval podle ÚOHS v zakázce zhruba za 100 milionů korun na rekonstrukci osvětlení stanice metra A Dejvická. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) tímto rozhodnutím vrátil do soutěže původně vyloučenou společnost Eltodo. Rozhodnutí je pravomocné, dopravní podnik se proti němu neodvolal. Nyní musí nabídky firem posoudit znovu, včetně původně vyřazené firmy.[/quote]

U nabídky Eltoda byl sporný přeložený harmonogram plněné zakázky. ÚOHS dospěl k závěru, že splňoval podmínky dopravního podniku.

„Dopravní podnik je nadále přesvědčen o správnosti svého postupu. Důvodem pro respektování rozhodnutí je však skutečnost, že pokud by podnik prosazoval svůj názor na věc, další několikaměsíční trvání řízení o rozkladu by ohrozilo realizaci akce, která je prioritní,“ reagovala mluvčí podniku Aneta Řehková.

Rekonstrukce stanice metra A Dejvická má následovat po opravě stanice trasy B Jinonice. Dopravní podnik před třemi lety na Dejvické, která je o deset let starší než stanice Jinonice, opravoval stropní desky.

Pražské metro se třemi linkami denně přepraví asi 1,6 milionu cestujících. Naposledy se předloni lidem otevřely nové stanice metra A do Motola. V plánu je výstavba linky D do Písnice.

Zdroj: ČTK