Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek

[quote]Pražskému dopravnímu podniku (DPP) zbylo z loňského rozpočtu 231,373 milionů korun. Celková dotace od města činila 12,9 miliardy korun. Vyplývá to z dokumentu, který mají v úterý projednat pražští radní. Část peněz podnik vrátí městu, zbytek převede do provozu autobusové dopravy v letošním roce. Skutečné náklady za rok 2016 pak DPP vykázal ve výši 15,25 miliardy. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává přes 10.000 lidí. Závěrečný účet budou schvalovat pražští radní a zastupitelé.[/quote]

Do rozpočtu hlavního města vrátí dopravní podnik přibližně 166 milionů korun. To se stane do 60 dnů od schválení vyúčtování. Zbylou částku použije podnik pro letošní financování provozu.

„Bude postupně použita na jednotlivá schvalovaná dopravní opatření zejména v provozu autobusové dopravy zajišťované DPP,“ píše se v materiálu, který projednají radní.

Tržby podniku v loňském roce činily zhruba 3,98 miliardy korun. Z toho většinu, asi 3,6 miliardy tvořily příjmy z jízdného, přibližně 368 milionů pak byly příjmy například z přirážky k jízdnému nebo reklamy.

Předloni hospodařil podnik s nevyčerpanými více než 1,2 miliardy, což bylo způsobeno malými investicemi.

Zdroj: ČTK