Zdroj: Archiv

[quote]Pražský dopravní podnik (DPP) vypíše nová výběrová řízení na pronájem stánků ve vestibulu stanice metra C Kobylisy, řekl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš. Od změny si dopravce slibuje zvýšení výnosu z pronájmu. DPP rovněž mění postupně smlouvy také ve vestibulech v ostatních stanicích metra.[/quote]

„Děláme to tak, abychom získali lepší podmínky v rámci kontraktů, a to jak ty finanční, tak v případě možných zásahů při neplnění podmínek smlouvy ze strany nájemce,“ řekl Ďuriš. Sortiment se změnit nebude, ale budou se soutěžit nájemci.

Od změny si DPP slibuje lepší podmínky pro dopravní podnik a vyšší zisk. Podle Ďuriše se dopravci v posledních čtyřech letech podařilo zvýšit výnosy s pronájmů asi o 20 milionů korun.

Dopravce od roku 2012 postupně mění smluvní podmínky a vybírá nájemce také v dalších stanicích metra, dosud přesoutěžil asi stovku prostor. „Vždy je to v závislosti na možnostech smlouvy, když to umožňuje, tak je vypovídáme. Většinou ale jdeme při výběru cestou, kde smlouva vyprší,“ řekl ředitel. Protesty ze strany nájemců zatím DPP prý nezaznamenal. „Každý má možnost se rozhodnout, zda do toho jde, či nikoliv,“ dodal Ďuriš.

Zdroj: ČTK