Zdroj: Freeimages.com

[quote]Pražští radní na včerejším zasedání projednají zavedení nové autobusové linky ze Smíchova na Prahu 6. Spoje by měly jezdit Strahovským tunelem. Na programu jednání je rovněž vyúčtování provozu parkovacích zón za loňský rok a zákaz vjezdu kamionů do Prahy. Radní projednají i zakázku na personální audit magistrátu.[/quote]

Nová autobusová linka začne v případě schválení jezdit zkušebně Strahovským tunelem ještě letos. Organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, navrhla tři varianty. Všechny počítají s intervalem deset minut ráno a 15 minut dopoledne. Autobusy by jezdily od 6:00 do 20:00.

Praha získala v loňském roce z provozu parkovacích zón zhruba 228 milionů korun. To je asi o tři miliony méně než v roce 2015. Nejvyšší částku vybrala v Praze 1. Naopak ve ztrátě skončily zóny na Praze 5,6 a 8, kde byly zavedeny ve druhém pololetí loňského roku.

Na programu jednání je rovněž zákaz vjezdu vozidel nad 12 metrů do vnitřku města. O zákazu se mluví dlouhodobě, zatím zaveden nebyl. Magistrát chce rovněž udělat personální audit úřadu, radní projednají tendr na výběr firmy, která jej pro město vypracuje.

Zdroj: ČTK