[quote]Překážky integrace kladenské městské dopravy do systému pražské integrované dopravy (PID) podle primátora Milana Volfa už pominuly. Do jednotného systému tak budou zapojeny linky městské i meziměstské. Kladno nechtělo, aby v případě zapojení do systému přišli Kladeňáci o výhody, město naopak chce, aby bylo možné zavést jízdné v MHD za korunu pro děti a seniory. S tím Kladno počítá od září. [/quote]

Zároveň pokračují jednání se společností Ropid, která organizuje hromadnou dopravu v Praze i na integrovaných linkách v jejím okolí. Projednávání integrace dopravy bude podle primátora trvat přibližně rok. Město vytvoří tým, který bude řešit návaznosti, průjezdy a přestupy cestujících. V týmu bude například vedoucí kladenského odboru dopravy Tomáš Fujan, radní Ondřej Rys nebo zástupce ČSAD MHD Kladno. „Chceme také navýšit počet linek městské dopravy,“ uvedl primátor. V Kladně a okolí nyní funguje 18 městských linek.

V případě integrace dopravy to bude znamenat zlevnění jízdného pro všechny i na meziměstských linkách. Vyloučeno není ani zvýšení počtu spojů mezi Kladnem a Prahou.

Systém sjednocené dopravy s pražskou hromadnou už funguje například na Mělnicku, kde cestující do Prahy ušetří měsíčně několik set korun. V Mělníku fungují jen dvě linky městské hromadné dopravy. Z Mělnicka denně do Prahy dojíždí zhruba 3000 lidí. Integrace kromě nižších nákladů přináší také zjednodušení, protože na cestu po městě i mezi městy stačí jedna jízdenka.

Zdroj: ČTK