[quote]Město Přelouč na Pardubicku má kompletně připravený projekt výstavby přestupního terminálu u vlakového nádraží. Nyní jen čeká na evropské dotační výzvy. Na investici za 22 milionů korun může získat až 85 procent z uznatelných nákladů, řekla starostka Irena Burešová (ODS). Přestavbu lokality radnice řeší od roku 2003. [/quote]

„Teď už nic nemůžeme uspíšit, stavební povolení máme. Splňujeme všechny podmínky, abychom mohli čerpat prostředky, které půjdou na hradeckou a pardubickou aglomeraci,“ řekla Burešová.

Přes rok a půl trvalo městu dokončit koupi pozemků od Českých drah. Transakce za téměř 400.000 korun se uskutečnila loni.

V současnosti nemají motoristé dostatek parkovacích míst. Chybí bezpečné přechody pro chodce. Před nádražím zastavují městské i linkové autobusy. Nepřehledné prostranství po přestavbě nabídne víc parkovacích míst pro auta, bezbariérové autobusové zálivy, stojany pro kola, radnice nechá vysadit zeleň.

„Původně se očekávala výše příspěvku 85 procent, na posledním jednání se hovořilo o 60 procentech. Ale ještě to není rozhodnuté, uzavřené,“ dodala Burešová.

Díky pozemkům po bývalém nákladním nádraží od Českých drah může město postavit parkoviště pro stovku aut. Samotné Dukelské náměstí by tuto možnost neskýtalo. První studie vznikla v roce 2003, o deset let později radnice nechala vypracovat novou studii terminálu, která zohlednila rozšíření plochy.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno