[quote]Řidiče projíždějící Přerovem čeká další série dopravních uzavírek kvůli opravám hlavních tahů. Rekonstruovat se bude Tovární ulice, která je hlavní výpadovkou směrem na Zlín a následně také Tovačovská ulice. S komplikacemi v dopravě musejí řidiči počítat až do začátku června, informovala mluvčí radnice Lenka Chalupová. Ve městě je v těchto dnech uzavřena také část hlavní dopravní tepny v centru města v Palackého ulici, která se rozšiřuje. Od června bude navíc ulice uzavřená celá kvůli pokládce tichého asfaltu.[/quote]

Úplná uzavírka Tovární ulice je naplánována od 9. do 29. května. „Neprůjezdná bude silnice od křížení se silnicí v ulici generála Štefánika až po křižovatku v ulici Denisova. V plánu je kompletní oprava silnice, která je v havarijním stavu,“ uvedl náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO). Řidiči budou muset respektovat objízdnou trasu, na kterou je navedou dopravní značky.

Silničáři budou opravovat tah v Tovární ulici zhruba v jeho půlkilometrovém úseku, podle nich se komunikace už nedá udržet v provozuschopném stavu pouze běžnou údržbou. Navíc po této silnici povede jedna z tras přepravy při plánované výstavbě dálnice D1.

Na konci května se uzavře kvůli opravám také Tovačovská ulice, která bude pro motoristy neprůjezdná až do 6. června. Jezdit tam budou moci pouze autobusy. Cestující musejí počítat s tím, že autobusová zastávka bude posunuta zhruba o sto metrů, uvedli zástupci radnice.

Řidiči ve městě již od začátku dubna neprojedou také Palackého ulicí, ta se od června navíc uzavře úplně celá a to od kruhového objezdu u mostu Míru až po křižovatku s ulicí Komenského. Dělníci budou totiž na komunikaci pokládat takzvaný tichý asfalt, který tlumí hluk způsobený dopravou. Rozšíření úseku dlouhého 160 metrů bude stát 3,3 milionu korun bez DPH, úpravy by měly být hotovy do konce června.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno