[quote]Více než stovka pražských mostů je ve špatném technickém stavu, 18 mostů je ve velmi špatném a pět dokonce v havarijním stavu. Vyplývá to z materiálu Technické správy komunikací (TSK) pro pražskou radu, který je k dispozici. O jaké mosty konkrétně jde, TSK nesdělila. V metropoli je 677 mostů, z toho 594 v majetku magistrátu.[/quote]

Debatu o mostech v Praze v posledních týdnech rozvířila plánovaná oprava Libeňského mostu za zhruba dvě miliardy korun. Technický stav tohoto mostu je podle TSK nejhorší v Praze. Stejně jako v případě Libeňského mostu i u dalších mostů, jejichž stav je špatný nebo havarijní, je nutné přistoupit k omezení provozu a snížení zátěže, vyplývá z podkladů TSK. U Libeňského mostu podle některých hlasů dokonce hrozí, že bude zcela uzavřen.

Proti stavebním zásahům do Libeňského mostu se postavila laická i odborná veřejnost. Kritizují, že bude při rekonstrukci zbourán. Most, který spojuje Holešovice a Libeň, vychází z návrhu slavného architekta Pavla Janáka. Ministerstvo kultury nedávno zahájilo řízení o možném prohlášení mostu za památku. Po dobu řízení musí majitel se stavbou zacházet tak, jako by památkou byla.

Hodnocení stavebního stavu mostních konstrukcí v Praze:

Hodnocení Počet mostů a mostních konstrukcí
Bezvadný 32
Velmi dobrý 46
Dobrý 202
Uspokojivý 271
Špatný 101
Velmi špatný 18
Havarijní 5
Celkový součet 677

Zdroj: TSK

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno