Zdroj: freeimages.com

[quote]Možnosti přihlásit automobil na jiném než místním úřadu využilo během uplynulého měsíce zhruba 47.000 lidí. Možnost stanovená novelou zákona začala platit 1. června a během prvního dne ji využily 3000 lidí. V tiskové zprávě to dnes uvedlo ministerstvo dopravy.[/quote]

Celkem během června požádalo 134.000 lidí o provedení více než 400.000 úkonů v registru vozidel. Možnost provést změny v registru mimo své bydliště tak využilo přibližně 31 procent osob.

Nejvíce změn bylo v červnu provedeno v registrech vozidel v Praze, kam přišlo 29.546 lidí, z toho 5976 nespadalo svým trvalým bydlištěm pod tento úřad, uvedlo ministerstvo. Podle ministra Dana Ťoka představuje téměř třetinový podíl žadatelů na cizích úřadech slušný výsledek. Změna zákona jim zjednodušila komunikaci se státní správou, dodal.

Kromě možnosti přihlásit auto na kterémkoliv úřadu přinesla změna zákona povinnost autoservisů oznámit majiteli při zásadních zásazích do vozu, například při odstranění filtru pevných částic, že tím vozidlo ztrácí způsobilost provozu.

Další změnou je povinnost fotograficky dokumentovat testy vozidel ve stanicích měření emisí. Podobně se fotí vozidla při technických kontrolách, fotografie pak slouží jako důkaz, že vozidlo bylo skutečně fyzicky přítomno na zkušební lince. Stejná povinnost začne od začátku prosince platit i pro emisní měřicí stanice.

Zdroj: ČTK