[quote]Příjezd do Kladna a najíždění vozidel na jeden z hlavních tahů na Prahu má usnadnit nová kruhová křižovatka, která zřejmě příští rok vznikne mezi Pražskou a Arménskou ulicí. Provoz v místě by díky ní měl být bezpečnější a plynulejší. Informoval o tom kladenský primátor Milan Volf.[/quote]

Na frekventované silnici mezi Buštěhradem a kladenskou částí Nové Kročehlavy brzdí ve špičce dopravu vozidla odbočující do Arménské ulice, kde se nachází mimo jiné nákupní centrum. Na hlavním tahu není odbočovací pruh. A naopak auta z Arménské na vytíženou hlavní silnici najíždějí komplikovaně a někdy i riskantně.

Příští rok by vedle obchodního centra mělo začít vznikat další, pro stavebníky a kutily. Stavba bude znamenat větší dopravní zatížení a zhoršené prostředí v okolí.

„S investorem jsme proto dohodli finanční kompenzaci, která bude směřovat právě do těchto dvou oblastí,“ uvedl Volf.

Investorem je společnost Unimex Group, která dá městu čtyři miliony korun, pokud se stavba uskuteční. Přijetí daru schválili kladenští radní a nyní se připravuje tendr na zhotovitele projektové dokumentace kruhového objezdu za několik milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno