[quote]Automobiloví závodníci by se již brzy mohli začít bát o práci. Roborace je možným začátkem konce. V příštím roce by se proti sobě měly ve světové sérii postavit elektrická auta bez řidičů. Cílem je vytvořit platformu pro technologii autonomního řízení vozidel podporovanou a vyvíjenou společnostmi z oblasti automobilového průmyslu a univerzitami.[/quote]

Formule E spolupracuje na přípravě Roborace s investiční společností Kinetik. Společně vytvoří zázemí pro šampionát Formule E, který se pojede na stejných okruzích jako v předchozích sezónách závodů Formule E.

Proti sobě nastoupí celkem 10 týmů, každý se dvěma vozidly. Jednotlivé týmy finančně podpoří řada počítačových nadšenců a expertů. Všechny týmy budou závodit ve stejných autech, jejichž software si budou moci nastavit podle svého. Auta budou brázdit závodní dráhu po dobu jedné hodiny.

Podle Formule E je cílem Roborace předvést spolehlivost autonomních vozidel i v extrémních podmínkách. Denis Sverdlov ze společnosti Kinetik tvrdí, že jde o to ukázat, že jsme schopni s takovými technologiemi koexistovat. Šéf Formule E Alejandro Agag popisuje tuto novou sérii jako „otevřenou výzvu pro vědce a techniky z celého světa“.

Série Roborace se chystá na rok 2016 – 17, detaily by měly být upřesněny začátkem příštího roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno