[quote]reForm Architects odhalili plány na nový zvedací most, který by se měl tyčit nad centrem Londýna. Rotherhithe Bridge poslouží cyklistům a chodcům jako přímý spojovací bod mezi Canary Wharf a Rotherhithe a povede přes řeku Temži.[/quote]

Pokud se projekt Rotherhithe Bridge uskuteční, vyroste nad Temží první most od doby, kdy byl v 19. století otevřen most Tower Bridge. Jedná se také o vůbec první pěší a cyklistický most přes Temži.

Už podle návrhu zapadá do okolního prostředí a nabízí praktické využití pro všechny chodce a cyklisty, kteří si tak mohou ušetřit namáhavou a zdlouhavou cestu a nemusejí se trmácet oklikou. Místní jistě ocení dostupnost Jubilee Line, Dockland Light Railway a Crossrail.

Chodci a cyklisté se na most dostanou přes dvě rampy z obou konců mostu. Na délku měří 184 m, což se rovná dvěma letadlům Boeing 747 a jeho hmotnost je kolem 1 200 tun. Zvednout celou konstrukci a umožnit tak lodím proplout by trvalo přibližně 4 minuty, což při běžných cenách elektřiny znamená 347 Kč za jeden proces.

„Pokud chceme most umístit do takovéto lokality, musíme čelit mnohým výzvám. reForm a Elliott Wood ale společně vytvořili konstrukci s elegantním a unikátním designem, který se svým rozpětím je největším mostem svého druhu na světě,“ uvádí Elliott Wood. „Most je vystavěný na lichoběžníkové soustavě, tím pádem jsou náklady na energii naprosto minimální.“

reForm Architects na tomto projektu pracují se společnostmi Elliott Wood a Arup a společně usilují o to, aby se jim tento projekt podařilo prosadit. Náklady na konstrukci, která by měla trvat pět let, vyjdou odhadem na v přepočtu 3 298 666 000 Kč.