[quote]Kanadské Toronto se již brzy dočká nového lineárního parku vybudovaného na základech již existující infrastruktury. Project: Under Gardiner bude postaven pod dálnicí vedoucí městskou částí Gardiner. Projekt zahrnuje pěší a cyklistické stezky, ale také rekreační prostory a kulturní vyžití.[/quote]

Under Gardiner povede prostorem pod dálničním mostem, který ve většině případů bývá zcela nevyužitý. Na trase dlouhé 1,75 km se setkáte s mnoha kulturními elementy.

Po celém světě se pracuje na projektech, které nabízejí nové možnosti využití veřejného prostoru s využitím stávající infrastruktury. Mezi ty nejznámější patří například High Line. Tým, který stojí za projektem Under Gardiner na svých webových stránkách vysvětluje, proč tyto projekty potřebujeme.

„Vstupujeme do nové éry pojetí veřejného prostoru,“ uvádí. „Revitalizační projekty se rozjíždí po celém světě a slučují stávající infrastrukturu s veřejným prostorem. Jsme už na hranici a máme stále méně místa k životu, proto musíme pracovat s tím, co už máme.“

Under Gardiner povede ze Strachan Avenue do Spadina Avenue a spojuje Liberty Village, Niagaru, Fort York Neighbourhood, CityPlace, Bathurst Quay a Wellington Place. Propojí také řadu atrakcí na pobřeží Toronta.

Kromě toho, že zde vznikne prostor pro chodce, běžce a cyklisty, vznikne také „ venkovní prostor pro 70 000 lidí z blízkého sousedství a návštěvníky, kteří si přišli užít město a jeho atrakce“.

Under Gardiner se stane neustále se vyvíjejícím místem, a že to jistě dá práci. Na místě vyroste 55 veřejných kulturních prostor s různým využitím. Návštěvníci si zde budou moci užít hudbu, zajít na jídlo, do divadla, na výstavu, vzdělávat se, tančit, sportovat, nakupovat, shromažďovat se atd.

Projekt za 25 mil. CAD (475 000 000 Kč) by nemohl vzniknout bez podpory Judy a Wila Matthewsových a Waterfront Toronto, která park vybuduje.

Stavba by měla být zahájena na počátku roku 2016, dokončena by měla být v roce 2017.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno