Zdroj: pixabay.com

[quote]Propad vozovky na pardubickém Masarykově náměstí, jehož část byla kvůli tomu týden uzavřena, způsobily rozbité vpusti do kanalizace. Od dnešního dne je silnice, která je jednou z nejfrekventovanějších ve městě i kraji, opět průjezdná. ČTK to řekl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.[/quote]

Rozsah havárie zjistili dělníci až díky sondě do hloubky čtyř metrů.

„Podezření bylo na městskou kanalizaci. Potvrdilo se ale, že porušené byly vpusti do kanalizace, které jsou součástí silnice. Přívody byly rozebrány a vyměněny za nové,“ řekl Němec.

Vozovka se začala propadat před dvěma měsíci. Silničáři přes díru dali kovový plát, aby se přes úsek dalo bezpečně projíždět. Přesný důvod propadu ale nebyl znám. Posléze se hledal vhodný termín oprav, připadl na začátek prázdnin a období svátků, kdy se očekával menší provoz na silnicích. Od minulého pondělí tak bylo Masarykovo náměstí zavřené ve směru na třídu 17. listopadu a Palackého třídu. Nejen městská hromadná doprava proto musela jezdit jinudy.

Místem projede 16.000 až 24.000 aut včetně vozů městské hromadné dopravy. Komunikace se proto opotřebovává rychleji. Naposledy se úsek opravoval v roce 2004.

„Tenkrát se dělal celý průtah i s křižovatkou se Sukovou třídou, kde vzniklo odbočení v obchodnímu centru a poliklinice,“ řekl Němec.

Zdroj: ČTK