Zdroj: Pixabay.com

[quote]Prostějovská radnice chce pokračovat v projektu taxislužby pro seniory, která ve městě funguje od roku 2015 a měsíčně ji využijí stovky lidí. Současnému dodavateli končí smlouva, proto je třeba vyhlásit další zadávací řízení na dvouleté období, sdělil dnes ČTK vedoucí odboru sociálních věcí prostějovského magistrátu Jaroslav Svozil.[/quote]

„Oslovovat budeme tři možné dodavatele. Firmu, která v současnosti službu provádí, a další dva subjekty. Nabídky budou hodnoceny na základě ekonomické výhodnosti. Posuzovat se bude cena za jeden kilometr jízdy, kvalita a přístupnost objednávkového systému,“ uvedl Svozil.

Lidem, kteří mají trvalý pobyt v Prostějově a dovršili 65 let, slouží senior taxi od jara 2015. Taxi jezdí po městě každý pracovní den od 06:30 do 14:30. Lidé za jízdu platí 20 korun a náklady doplácí provozovateli taxislužby radnice.

Do taxislužby se zaregistrovala zhruba tisícovka seniorů, kteří díky tomu můžou za mírný poplatek pohodlně cestovat po městě.

„Konkrétně jde o trasy do nemocnice, polikliniku, ordinace obvodních a odborných lékařů, náměstí T. G. Masaryka na úřady, pobočky České pošty, hřbitovy a zařízení poskytovatelů registrovaných sociálních služeb,“ uvedl primátorčin náměstek Pavel Smetana.

V tendru na provozovatele taxislužby pro seniory v Prostějově předloni na podzim zvítězila ostravská firma Komfort Logistik. Původní provozovatel po čtyřměsíčním testování přestal v létě 2015 jezdit, protože se mu prý navzdory dotaci od města služba nevyplatila. Radnice pak vypsala novou veřejnou soutěž. Město za službu platí ročně téměř 500.000 korun.

Zdroj: ČTK