[quote]Prostějovská radnice plánuje postupně vybavit všechny zastávky městské hromadné dopravy novými označníky, které budou cestující informovat o aktuálním času příjezdu autobusů. Předpokládané náklady jsou 12 milionů korun, sdělil náměstek primátorky Zdeněk Fišer (ČSSD).[/quote]

„Projekt budeme řešit v rámci tří etap. V první budou modernizovány označníky na hlavních trasách. Další dvě etapy budou řešit osazení inteligentními označníky zbývajících zastávek ve městě,“ uvedl Fišer.

Moderními označníky by mělo být vybaveno všech 53 zastávek městské hromadné dopravy. Projekt počítá i s instalací dvou přehledných informačních tabulí.

Označníky budou cestující informovat o nejbližších spojích a o přepokládaném skutečném času příjezdu autobusů, jejichž polohu bude systém průběžně monitorovat.

Radnice chce na označníky a informační tabule získat dotaci z integrovaného regionálního operačního programu, která může pokrýt 85 procent nákladů. Město už začalo připravovat žádost o dotaci, kterou musí podat do konce června.

Zdroj: ČTK