[quote]Společnost Mondi uvedla na trh nový průmyslový pytel Hybridpro, který chrání obsah před vlivy počasí a prodlužuje jeho trvanlivost. Hybridpro se skládá z papíru a plastu a je vhodný pro aplikace v různých průmyslových odvětvích, zejména pro balení stavebních materiálů.[/quote]

Pytle Hybridpro je možno používat na běžných systémech plnicích strojů a používat i pro plnění do teplot 90 ºC. Hybridpro se hodí i pro plnění při vysokých rychlostech, přičemž odvzdušňování probíhá dvakrát tak rychle než u třívrstvého pytle (35m³/h proti 18m³/h měřeno na přístroji mega Gurley). Vnější vrstva pytle je vyrobena ze 40μ polyetylenu vysoké hustoty (HDPE). Inovace spočívá v tom, že neperforovaný HDPE tvoří vnější ochrannou vrstvu pytle. Existují i jiné pytle, které kombinují papír s plastem, ale ne tímto způsobem.

Předností Hybridpro pytle je možnost venkovního skladování i po delší časové období. Pytel chrání náplň před přímým deštěm a před postupném pronikání vlhkosti dovnitř. HDPE fólie může být potištěna až 8 barvami včetně dna. Podle výrobce stavebních hmot firmy Knauf, která se podílela na vývoji pytle, může být sádra uložena v pytli Hybridpro až 8 měsíců venku, to je dvakrát tak dlouho než v běžném papírovém pytli. Pro výrobu pytle je použit sulfátový papír bělený nebo nebělený, druh Mondi Advantage One 120 g/m². Pro recyklaci je možno obě vrstvy oddělit.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno