[quote]Sobotní půlmaraton uzavře v Pardubicích značnou část města, centrum i vzdálenější oblasti. Uzavírky potrvají od 9:00 do 16:00. Vozy MHD budou mít dočasně jiné trasy, řekl náměstek ředitele pro výkon služby městské policie Josef Sentivan.[/quote]

Trať závodu povede ze Smetanova náměstí ulicí Jahnovou a Sakařovou, ulicí Bezdíčkovou a Husovou. Pokračovat bude ulicemi Mezi Mosty, Labskou až k zimnímu stadionu, přes Wonkův most, Hradeckou ulicí, dále pak sídlištěm Cihelna a ulicí Studentskou a Kunětickou.

Sportovci se otočí ve Starém Hradišti a poběží Hradeckou ulicí až na Masarykovo náměstí a přes třídu Míru do cíle na Pernštýnské náměstí. „Na každé křižovatce je pořadatel, na větších křižovatkách je strážník nebo policista, který usměruje dopravu,“ řekl Sentivan.

Podrobné informace o změnách v městské hromadné dopravě jsou k dispozici na stránkách dopravního podniku a uzavírky najdou lidé na stránkách města.

Sportovní akce navazuje na více než čtyřicetiletou tradici masového běžeckého závodu, kdy vytrvalci běhali do Chrudimi. Kromě půlmaratonu se uskuteční na stejně dlouhé trati i závod sportovců na koloběžkách a vozíčkářů na handbicích, na programu bude i lidový běh na 1700 metrů a desetikilometrový běh.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno