[quote]Na letošním Fachpacku společnost Mondi Group presentovala celou řadu řešení jak z oblasti prvovýroby, tedy výroby materiálů, tak i ze sortimentu obalů. Velký zájem vzbudil i typ průmyslového pytle HYBRIDPRO, který na veletrhu Fachpack oslavil své první narozeniny. A ještě předtím dokázal už získat i řadu ocenění za vysokou kvalitu bariérového řešení, kterou je schopen produktům poskytnout.[/quote]

HYBRIDPRO patří ke generačně nové řadě průmyslových pytlů, které v současnosti Mondi nabízí. Během krátké doby, co se na trhu objevil, ocenili jeho excelentní vlastnosti nejenom jeho uživatelé, ale získal i řadu prestižních cen v soutěžích v různých částech svět, včetně veletrhů (např. veletrh Rosupack).

R&D se zaměřil na požadavky zákazníků i ekologie

Pytel byl vyvíjen v rámci vlastního R&D v kooperaci s některými zákazníky. Výsledkem je vysoká bariéra vůči vlhkosti, která je porovnatelná s plastovými pytly. Na rozdíl od nich však lze v souvislosti s HYBRIDPRO hovořit o vyšší udržitelnosti v celém jeho životním cyklu.

Ecofriendly řešení

Materiálové i konstrukční řešení lze zařadit mezi tzv. ecofriendly. Pytel je třívrstvý, plastová vrstva je však velice dobře odseparovatelná od ostatních vrstev, čímž se produkt stává velmi ekologickou záležitostí. Flexibilní typ nového balení šetří i náklady na přepravu díky své velmi dobré stohovatelnosti a nízké hmotnosti. Zároveň je podle vypracovaných studií i potvrzeno snížení  uhlíkové stopy během celého cyklu.

Zdroj: Syba.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno