[quote]Významná evropská logistická společnost Raben Group roste. Po šestileté odmlce otevřela nové dvě pobočky v Rumunsku, v Bukurešti a Aradu. Jde o strategické rozhodnutí, Rumunsko je branou do zemí Balkánského poloostrova, Turecka, Asie a severní Afriky.[/quote]

 Dva sklady s celkovou kapacitou 3 000 m2 otevřela v červnu společnost Raben Group poprvé v Rumunsku. Po šesti letech tak přední evropská logistická firma výrazně expanduje, aby dále pomáhala budovat konkurenční výhodu svých zákazníků.

„Obchodní výměna s Rumunskem se každým rokem zvyšuje. Zaznamenali jsme, že mnozí naši zákazníci, především z Německa, Maďarska nebo Polska, investují v Rumunsku. Chceme tam proto být spolu s nimi, abychom jim mohli být oporou v jejich podnikání a rozvoji,“ uvedl nový generální ředitel Raben Logistics Romania Valentin Storoj.

„Chceme s nimi také sdílet naše globální know-how a více než 85leté zkušenosti s lokálními výrobci, abychom jim pomohli upevňovat svou pozici na lokálním a evropském trhu. Věříme, že námi vytvořená síť čítající více než 130 poboček umístěných nyní již v 11 evropských zemích a spolehlivá a odzkoušená IT řešení jim v tom budou nápomocny,“ dodal.

První sklad je umístěn v hlavním městě Rumunska, v Bukurešti, druhý v Aradu – hlavní bráně pro mezinárodní transport zásilek, které přicházejí ze západní Evropy a dále míří na Balkán, do Turecka, Asie i Afriky. Na rumunském trhu se navíc zboží z celé Evropy dostane k zákazníkům do 24 hodin.

„Chceme pro naše zákazníky ještě více rozšířit vlastní dopravní síť a zajistit vysokou kvalitu služeb na novém trhu. Vstup do Rumunska je v souladu s naší růstovou strategií a posilováním pozice na evropském trhu,” řekl finanční ředitel Raben Group pro region střední a východní Evropy Libor Brůna.

Nově pobočky v Rumunsku prospějí Česku

Nové pobočky v Rumunsku znamenají velkou výhodu pro celý region, a také pro českou pobočku Raben Group. Především proto, že pro Českou republiku představuje Rumunsko jednoho z nejvýznamnějších partnerů v jihovýchodní Evropě.

Na rumunském trhu působí více než 700 českých firem a Rumunsko je pro Českou republiku svým ekonomickým potenciálem, velikostí  trhu  i tradicí  vzájemných  vazeb velmi zajímavým  partnerem.  Podle českých statistických údajů vzrostl vývoz z Česka do Rumunska v období let 2002-2015 hodnotově téměř šestkrát, z 301,4 mil. EUR v roce 2002 na 1,79 mld. EUR v roce 2015.

Česko-rumunská obchodní výměna dosáhla v roce 2015 hodnoty 3,33 mld. EUR, což představuje 13,5% nárůst oproti roku 2014, přičemž český dovoz se na tom podílel hodnotou 1,53 mld. EUR (nárůst o 21,3 % oproti roku 2014).

Největší položky českého vývozu dlouhodobě tvoří automobily a jejich díly a příslušenství, zobrazovací a měřící technika a farmaceutické výrobky. Mezi perspektivní sektory na rumunském trhu patří zemědělství a potravinářství, vodohospodářství a odpadní průmysl a maloobchod. Významnou pozici zaujímají i investice do obnovitelných zdrojů energie (solární, vodní, větrné).

Zdroj: Raben

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno