[quote]Rakouská společnost Kapsch TrafficCom převezme zbývajících 48 procent akcií české divize Kapsch Telematic Services. Uvedla to včera rakouská firma na svých internetových stránkách. Kapsch Telematic Services je v České republice zodpovědná za provoz elektronického systému výběru mýtného.[/quote]

Mluvčí společnosti Kapsch TrafficCom řekla tiskové agentuře APA, že firma zbývající podíl koupí od investiční skupiny Vienna Capital Partners. Kapsch TrafficCom podíl převezeme prostřednictvím rakouské divize Kapsch Telematic Services GmbH, která již v českém podniku vlastní 52 procent akcií.

Prostřednictvím mýtných bran se mýtné v Česku vybírá od roku 2007 na více než 1400 kilometrech dálnic, rychlostních silnic a vybraných částech silnic první třídy. Loni systém inkasoval 9,7 miliardy korun, což byl dosavadní rekord a meziroční zvýšení o zhruba 12 procent. Za devět let provozu se na mýtném vybralo více než 67 miliard korun.

Současná desetiletá smlouva o správě mýtného systému se společností Kapsch vyprší na konci letošního roku. Ministerstvo dopravy nicméně nedávno uvedlo, že podle technických posudků není reálné předat správu systému od začátku příštího roku jiné firmě.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno