[quote]Na 300 cestujících museli dnes záchranáři evakuovat z rychlovlaku, který uvízl v tunelu na severorakouské trati mezi Vídní a St. Pöltenem. Podle agentury APA musela souprava neplánovaně zastavit, když najela na dveře, které odpadly z vlaku, co projížděl po trati před ní. Provoz na trati byl po nehodě zastaven.[/quote]

Nehoda se stala u města Tulln zhruba 20 kilometrů od Vídně. Podle dopravní společnosti ÖBB ruský vlak jedoucí z Moskvy do Nice ztratil na tomto úseku trati dveře jednoho z vagónů. Na ty poté najel rychlovlak ICE na cestě z Vídně do Hamburku.

Překážka uvízla pod rychlovlakem, který ji dál táhl po kolejích, než se mu podařilo zastavit. Podle ÖBB vlak nevykolejil, kvůli zaklíněným dveřím pod podvozkem ale nemohl pokračovat v cestě. Protože se nehoda stala v tunelu, museli s evakuací cestujících pomáhat záchranáři. Podle ÖBB se při události nikdo nezranil.

ÖBB kvůli nehodě zastavil provoz vlaků na úseku, kde k události došlo. Znamená to ochromení jedné z páteřních tratí v Rakousku, protože Tulln leží na železniční spojnici Vídně s Lincem. Kromě vyproštění rychlovlaku bylo třeba prověřit, zda nebyly poškozeny koleje.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno