Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek

[quote]Rakovník upraví parkování v centru, kde chce bránit kolonám. Příští rok, zřejmě na podzim, se zjednoduší vjezd na Husovo náměstí a na výjezdu bude nový automatický systém, kterým budou lidé projíždět už se zaplaceným parkovným. To by mělo urychlit jejich odjezd, řekl ve středu na tiskové konferenci rakovnický starosta Pavel Jenšovský.[/quote]

Radní města nedávno projednali studii, která se zabývá řešením parkování v centru. Před náměstím u vjezdu do placené zóny nahradí závoru sloupek na výdej parkovacích lístků a semafor. Na výjezdu z náměstí budou nově dvě automatické závory, namísto jedné s obsluhou.

„Změna je motivována především tím, že se nám tvoří ve špičkách kolony na výjezdu z náměstí, což je nepříjemné a prodražuje to lidem, kteří na náměstí parkují, jejich pobyt,“ vysvětlil Jenšovský.

V současnosti se dá na náměstí vjet na deset minut zdarma. Po této době musejí řidiči platit. Povolení desetiminutového stání zdarma způsobilo podle starosty nárůst aut na náměstí o 2000 vozů měsíčně. Radnice neuvažuje o tom, že by zrušila zpoplatnění vjezdu aut na delší dobu, bojí se totiž, že by na náměstí příliš narostla doprava.

Nový systém parkování bude na rozdíl od nynějška fungovat nepřetržitě. Teď někteří řidiči vjíždějí na náměstí v noci, kdy tam lze stát bez omezení, a pak tam nechají auto zaparkované i několik dní.

Zpoplatněné stání na náměstích v centru má většina středočeských měst, například Kladno, Mělník nebo Beroun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno