[quote]Rakovník v létě opraví několik ulic v centru, čeká na dokončení obnovy sítí. Město se tak chce vyhnout opakovanému rozkopání už opravených úseků. Letos by nové povrchy a chodníky měly mít například ulice Hwiezdoslavova a Vojtěšská. Na čtvrteční tiskové konferenci to řekl starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD).[/quote]

Město nyní vybírá zhotovitele oprav, práce by měly začít v červenci, budou rozděleny do několika etap. Na místě se nyní obnovuje plynovod, kanalizace a elektrické vedení. Rakovník má na projekt v rozpočtu vyčleněno přes šest milionů korun. „Celková investice bude známa až po provedení oprav,“ uvedl starosta.

Město si také stejně jako v předchozích letech pronajme na tři až čtyři měsíce speciální přístroj na vyspravení městských komunikací. „V minulosti se nám tento způsob opravy menších výtluků osvědčil, větší výtluky budou opravovány klasickým způsobem,“ uvedla rakovnická mluvčí Alida Štulajterová.

Rakovník také chce nechat opravit budovu městského odboru dopravy. Práce začnou nejdříve na konci letošního roku, kromě zateplení bude objekt celkově rekonstruován, v plánu je i výměna oken, oprava střechy a osvětlení. Náklady město odhaduje na šest milionů korun, z toho třetinu může pokrýt dotace ministerstva životního prostředí. Pokud se městu dotaci nepodaří získat, opravu podle starosty odloží.

Rakovník letos hospodaří se zhruba 300 miliony korun, největší investicí je oprava krytého bazénu za zhruba 160 milionů korun, na projekt si město chce vzít úvěr.

Zdroj: ČTK