[quote]Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo další trojici veřejných soutěží na rekonstrukci dálnice D1 v příštím roce. Předpokládanou hodnotu stavebních zakázek na výměnu povrchu a rozšíření vozovky na celkem 26 kilometrech komunikace odhadlo ředitelství silnic na bezmála tři a půl miliardy korun. Vyplývá to z předběžných informací zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.[/quote]

Konkrétně jde o úseky mezi Jihlavou a Velkým Beranovem, Velkým Meziříčím a Lhotkou a mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svojí životností. Kvůli prasklinám betonových desek rozhodlo ministerstvo dopravy v roce 2011 o její celkové opravě.

Celá akce mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělená do 21 úseků, které se opravují postupně. Nyní jsou hotové čtyři úseky z první etapy a na dalších třech se pracuje. V příštím roce očekává ŘSD zahájení prací na dalších pěti stavbách. Mimo zmíněných úseků počítá ŘSD se zahájením prací na stavbách Hořice – Koberovice a Velká Bíteš – Devět Křížů. Celkové náklady oprav všech vybraných úseků D1 se odhadují zhruba na 14 miliard korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno