Zdroj: Archiv

[quote]Od 1. března budou moci cestující opět využívat spojení mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem prostřednictvím autobusů RegioJet. Na trase sice jezdily již dříve, ale po neshodách s Jihočeským krajem do nich od prosince nemohli v úseku České Budějovice – Český Krumlov přistupovat cestující. Nyní tento zákaz přestane platit. Nově navíc RegioJet bude dvakrát denně jezdit až do Lipna nad Vltavou. Informoval o tom mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.[/quote]

„Již od následujícího měsíce budou lidé opět moci cestovat žlutými autobusy na této trase, ať už na výlety, do zaměstnání či do škol. Navíc dvakrát denně pojedou naše autobusy až k lipenské nádrži a nově tak spojíme s Prahou, Budějovicemi a Krumlovem nejen samotné Lipno, ale také například Rožmberk nad Vltavou,“ uvedla obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet Marcela Hamříková.

Do takzvaných žlutých autobusů nemohli mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem přistupovat cestující, protože společnost neobdržela licenci pro obsluhování této trasy. Tu uděluje magistrát hlavního města Prahy a stanovisko k tomu vydává Jihočeský kraj. Ten měl ke společnosti výhrady. Nezamlouvalo se mu, že linka slouží především turistickým účelům, kdy RegioJet přepravuje hlavně cizince z Prahy do Českého Krumlova. Kraji na tom vadilo, že do spojů neměli šanci nastoupit lidé žijící v obcích na trase, protože autobusy stavěly jen v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově. Jihočeský kraj však následně změnil názor a souhlasil s návratem k bývalému modelu.

„Na podzim jsme schválili nový plán dopravní obslužnosti, který dává možnost souběhu komerční a závazkové dopravy, a tím byl problém odstraněn,“ uvedl jihočeský krajský radní Jan Kubík.

Nový spoj na Lipno pojede s odjezdem v 06:00 z Prahy, za Krumlovem zastaví v Černé v Pošumaví a Frymburku. Spoj ve 12:00 z Prahy pojede z Krumlova do Rožmberka, Vyššího Brodu, Loučovic a Lipna.

RegioJet navíc zažádal o licenci na spojení z Prahy do Třeboně a z Prahy do Špindlerova Mlýna. Autobusy mají zastavovat i v dalších městech, RegioJet však zatím nechce plány a jízdní řády zveřejňovat. V minulosti například narazil při snaze zavést linku z Plzně do Klatov, licenci nedostal. Na lince z Brna do Zlína zase nemůže vozit cestující mezi Kroměříží a Zlínem, které leží v jednom kraji.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno