[quote]Jízdenky na vlaky Arrivy bude prodávat konkurenční RegioJet podnikatele Radima Jančury. K dispozici budou na pokladnách na pražském hlavním nádraží, v Pardubicích a v Olomouci. V tiskové zprávě to dnes oznámil dopravce patřící do skupiny Deutsche Bahn. Doposud Arriva jízdenky prodávala jen ve vlacích nebo na internetu, s plánovaným rozšířením spojů na trase na Slovensko ale společnost bude potřebovat i kamenné pokladny.[/quote]

S příchodem nového jízdního řádu, který začne platit v prosinci, přidáme nové spoje na naší lince Praha – Olomouc – Trenčín, kterou prodloužíme mimo jiné až do Nitry. Mezi Prahou a Benešovem vypravíme od nového jízdního řádu více vlaků,“ uvedl ředitel Arriva vlaky Jiří Nálevka.

Arriva letos v únoru spustila pravidelné železniční spojení ve všední dny mezi Prahou a Benešovem a o víkendu zavedla spojení z Prahy do Trenčína. Od nového jízdního řádu platného od 11. prosince plánuje nové spojení mezi Prahou, Českým Krumlovem a Novou Pecí na Šumavě a linku do Trenčína prodloužit do Nitry.

Kromě vlaků provozuje v Česku Arriva řadu autobusových spojů. V autobusové dopravě Arriva drží zhruba 20procentní podíl. Zajišťuje dopravu objednanou krajem ve Středočeském, Severomoravském a Královéhradeckém kraji. V dálkové dopravě provozuje na své komerční riziko spojení například z Prahy na Šumavu, do Jeseníku, nebo z Jeseníku do Ostravy nebo do Brna.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno