[quote]Dlouho očekávaná rekonstrukce mostu do městské čtvrti Zavadilka v Berouně se odkládá. Vzhledem k tomu, že uzavírka mostu musí být koordinována s výlukami na železnici, není možné práce zahájit dříve než v roce 2017, sdělila mluvčí berounské radnice Adéla Felklová. Původně se počítalo s tím, že rekonstrukce začne v únoru.[/quote]

Most vede nad trolejemi a tratí, kde už jsou ale naplánované výluky kvůli modernizaci na železnici. Výluky na trati si vyžádá i samotná oprava mostu, navíc ji nelze provádět v zimním období. Proto se práce odkládají.

Uzavírka mostu by podle krajské správy a údržby silnic, která je investorem akce, měla trvat zhruba rok. Rekonstrukce má stát asi 44 milionů korun, na financování se bude podílet i město. Podle informací krajského odboru dopravy se dosud neuskutečnilo zadávací řízení a není znám harmonogram stavby ani zhotovitel.

Řidiči budou při rekonstrukci úsek objíždět přes Bítov a Králův Dvůr. Oprava mostu přes železniční trať byla dlouhodobě plánována, životnost stavby se má díky ní prodloužit přibližně o 50 let.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno