[quote]Rekonstrukce silnice v Benecku zkomplikuje od pondělí dopravu na Semilsku. Frekventovaná silnice třetí třídy v krkonošském středisku bude kvůli opravám uzavřena, s komplikacemi tam tak musí počítat i turisté. Autobusy budou jezdit po objízdných trasách, práce skončí v říjnu, řekl krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník (Starostové pro Liberecký kraj).[/quote]

Rekonstruovat se budou dva havarijní úseky silnice ze Štěpanické Lhoty na Benecko a Skalku. Oprava přijde na bezmála 20 milionů korun. „Současně s rekonstrukcí krytu komunikace bude provedena oprava odvodňovacích prvků, propustků a úprava zeleně. Rovněž se nainstalují jednostranná svodidla, vodorovné dopravní značení a směrové sloupky,“ uvedl k rozsahu prací Mastník.

Uzavírka si vyžádá omezení ve veřejné linkové dopravě, kvůli objízdným trasám nebudou autobusy obsluhovat zastávky U Lomu, Prakovice a Alfonska ve Štěpanické Lhotě.

Opravy se podle Mastníka dočkají také dva úseky silnice mezi Beneckem a Mrklovem. „Oba úseky projdou nutnou údržbou, která zahrnuje obnovu nezpevněných krajnic, pročištění nezpevněných rigolů a příkopů, celoplošnou opravu krytu vozovky, instalaci vodorovného dopravního značení a pročištění propustků,“ doplnil Mastník.

Opravy v Krkonoších nejsou letos jedinými stavbami na silnicích v Libereckém kraji, od konce května se pracuje na opravách silnic také v Českém ráji.

V současné době máme na krajské síti připraveno 57 akcí za 405 milionů korun, opravit bychom chtěli minimálně 90 kilometrů silnic a k tomu devět mostů ve všech částech kraje,“ řekl hejtman Martin Půta. V plánu je také zahájení prvních tří rekonstrukcí, které by měly být financovány z Integrovaného operačního programu (IROP). S využitím evropských dotací chce kraj opravit silnice v Jablonném v Podještědí, Oknech na Českolipsku nebo okružní křižovatku v Semilech.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno