[quote]Několik let plánovaná rekonstrukce trati mezi Znojmem a Břeclavi by měla začít v roce 2017. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) však chystá kompletní rekonstrukci pouze tří úseků v celkové délce zhruba 25 kilometrů z celkových 69. Za 1,8 miliardy korun se má rychlost zvýšit z 80 kilometrů za hodinu na 120, řekl mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.[/quote]

Rychleji se bude jezdit od Bořího lesa, kde trať odbočuje od hlavního tahu z Břeclavi do Rakouska, do Mikulova a na krátkém úseku u Znojma mezi Hodonicemi a Dyjí. V těchto a návazných úsecích se bude rekonstruovat také sdělovací a zabezpečovací zařízení.

SŽDC zrekonstruuje také stanice ve Valticích, v Mikulově a v Hodonicích, v Sedlci u Mikulova vznikne místo stávající zastávky stanice. „Během příštího roku se dokončí projekt a stavět se bude v letech 2017 a 2018,“ sdělil Ptačinský. Stavba má být spolufinancovaná z evropských dotací.

V současnosti jezdí mezi okresními městy pouze osobní vlaky, které trasu zvládnou za 80 minut, po rekonstrukci by měly o několik minut zrychlit.

Trať patří dlouhá léta mezi nejzanedbávanější. Začátkem letošního roku ji navíc ministerstvo dopravy přeřadilo z kategorie celostátních mezi regionální tratě. České dráhy zde také dlouhodobě provozují jedny z nejméně pohodlných vagónů, což by se mělo změnit teprve od nového jízdního řádu v prosinci.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno