[quote]Říčany u Prahy chtějí z města vytlačit tranzitní kamionovou dopravu. Radnice chce zakázat průjezd těžkých kamionů po silnici, která vede od dálnice D1. Musí se na tom ale ještě domluvit se Středočeským krajem, který je vlastníkem komunikace, řekl starosta Vladimír Kořen (Klidné město).[/quote]

Z nedávné ankety pořádané radnicí vyplynulo, že obyvatele nejvíce trápí nákladní auta. Ruší okolí hlukem, ničí vozovky, zhoršují životní prostředí a ohrožují bezpečnost na silnicích. Nejhorší situace je podle vedení města v ulicích Říčanská, Černokostelecká, 17. listopadu a Široká.

„Chtěl bych předložit na únorovém jednání zastupitelstva usnesení, kterým bychom požadovali úplný zákaz tranzitu kamionů po dálničním přivaděči k Říčanům a dál směrem do Pacova,“ uvedl místostarosta Zdeněk Hraba (Klidné město). Řidiči nákladních aut by si tak do budoucna neměli zkracovat cestu přes Říčany a raději využít delšího spojení přes Prahu. Radnice podle mluvčí Adély Ambrožové uvažuje také o zavedení nízkoemisních zón.

Kořen řekl, že by mohly být instalovány cedule zakazující vjezd nákladním vozidlům s určitou hmotností, zřejmě nad 12 tun. „Samozřejmě by byl povolen vjezd dopravní obsluze. Provozovatelé logistických center se nemusejí bát, jde o to zachytit tranzitní dopravu, která si přes Říčany kompenzuje chybějící silniční okruh kolem Prahy,“ uvedl. Poukázal na to, že silnice druhé třídy jsou primárně určeny pro dopravu v rámci okresu. „Neměly by sloužit pro dopravu, která je mezi jednotlivými kraji, nebo dokonce mezi jednotlivými zeměmi,“ dodal.

Silnice vedoucí od dálnice D1 do Říčan patří mezi hlavní dopravní tepny v okolí města. Říčany spojuje i s hradeckou D11, Pražským okruhem a hlavním tahem na Kutnou Horu. Kamiony z této silnice má do budoucna odvést další část Pražského okruhu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno