Zdroj: Archiv

[quote]Řidiči možná budou jezdit po dálnici D5 kolem Berouna bez dálniční známky. O obnovení této výjimky jednalo vedení města s ministrem dopravy Danem Ťokem při jeho nedávné návštěvě Berouna. Novinářům to včera řekl starosta Ivan Kůs. V minulosti tato výjimka platila, ale byla podobně jako v jiných městech zrušena.[/quote]

Zástupci Berouna a Králova Dvora na schůzce s Ťokem také uzavřeli memorandum o spolupráci při řešení dopravní situace v aglomeraci Beroun-Králův Dvůr. Cílem je předcházet dopravním kolapsům, které postihly tato města při letošních několikaměsíčních opravách D5.

V příštím roce se má D5 opravovat v opačném směru na Prahu a vedení města se obává opakování situace z letošního léta, kdy kolony aut sjížděly z ucpané dálnice do města a blokovaly dopravu.

„Beroun a jeho občané by neměli být rukojmími prací na dálnici,“ uvedl Kůs.

Podle něj budou do budoucna ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic každou další větší opravu D5 konzultovat s oběma městy. A to i s ohledem na připravovanou krajskou investiční akci, kterou je rekonstrukce zbývající části Plzeňské ulice včetně výstavby dvou kruhových objezdů.

V zájmu zklidnění dopravní situace proto ministerstvo podle Kůse zváží vynětí úseku D5 mezi dálničními křižovatkami Beroun-východ a Beroun-západ na 14. a 22. kilometru ze zpoplatněných úseků do doby, než bude vybudován plánovaný jižní obchvat Berouna.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno