[quote]Řidiči se musí o prvním prázdninovém víkendu připravit na hustý provoz na hlavních evropských dálničních tazích. Podle německých autoklubů ADAC a ACE se kvůli začátku prázdnin naplní silnice ve všech středoevropských zemích i v turistických destinacích v Itálii, ve Francii a u Jaderského moře. Dopravu mohou v omezené míře komplikovat i pokračující hraniční kontroly, které část evropských států zavedla kvůli migraci.[/quote]

Přehled očekávaných dopravních komplikací v jednotlivých státech:

Německo:

Situaci na dálnicích by mohl ulehčit sobotní zákaz jízdy nákladních aut, který začne platit od července. Přesto se ale od pátečního odpoledne až do nedělního večera očekávají zácpy, i kvůli letním prázdninám v pěti ze 16 spolkových zemí. České řidiče by mohl postihnout hustý provoz v obou směrech na dálnici A3 z Pasova do Norimberku a Würzburgu, na dálnici A8 z Mnichova na rakouské hranice, na dálnici A9 mezi Norimberkem a Mnichovem a na okruhu Mnichova.

Rakousko:

Kvůli začátku prázdnin ve Vídni, v Dolních Rakousích a v Burgenlandu se očekává hustý provoz v okolí velkých měst a ve směru do Itálie, do Slovinska a do Rakouska. Kolony se mohou vytvářet na dálnici A1 mezi Vídní a Salcburkem, na taurské dálnici A10 ze Salcburku na jih i na navazující dálnici A11 ve směru do Slovinska. Očekávají se rovněž na dálnicích A2 a A13, které vedou hlavní provoz od Salcburku do Brennerského průsmyku.

Švýcarsko:

Kvůli začátku prázdnin v některých kantonech a kvůli tranzitní dopravě se očekávají zácpy především na dálnici A1 mezi St.Gallenem a Bernem a na dálnici A3 mezi Basilejí a Churem. Stavební práce v okolí gotthardského tunelu mohou zkomplikovat provoz i na dálnici A2, která je významnou spojnicí mezi severem a jihem Švýcarska.

Slovinsko:

Slovinské dálnice zatíží především tranzitní provoz turistů směřujících k Jaderskému moři. Tvorba kolon hrozí na dálnici A2 od rakouských hranic do Lublaně a dál do Záhřebu a na dálnici A1 z Lublaně do přímořského Koperu. Komplikace se čekají i na cestě od Štýrského Hradce přes Maribor k chorvatskému hraničnímu přechodu Gornji Macelj.

Chorvatsko:

Hustý provoz se očekává na hlavních tazích ze severu k moři. Kolony se budou tvořit na dálnici A1 od slovinských hranic přes Záhřeb do Zadaru a Splitu, kde bude provoz houstnout především před mýtnými branami. Se zdržením je třeba počítat i na cestě z Terstu do Puly a Rijeky.

Itálie:

Zejména kvůli silnému tranzitnímu provozu je třeba počítat s kolonami na dálnici A22 z Brennerského průsmyku na jih. V oblasti navíc může zkomplikovat cestu i nedělní cyklistický maraton přes alpské průsmyky. Na zácpy se musí připravit i řidiči na dálnici A23 z Villachu do Udine, na dálnici A4 z Brescie přes Benátky do Terstu a podle ADAC bude hrozit tvorba kolon na všech dálkových trasách podél pobřeží.

Francie:

Řidiči musí počítat se zdržením už při vjezdu do Francie, protože kvůli výjimečnému stavu v zemi jsou na všech hraničních přechodech kontroly. Kolony se budou tvořit na cestě po dálnicích A36, A39 a A7 z Mylhúz přes Lyon do Orange, na dálnici A9 z Orange přes Montpellier na španělskou hranici i na dálnici A8 podél Azurového pobřeží. Dopravu na silnicích nižších tříd může zkomplikovat cyklistický závod Tour de France, který začíná 2. července.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno