[quote]Řidiči ve Spojených státech v prvním čtvrtletí rekordně jezdili. Celkem najeli 746 miliard mil (1,2 bilionu kilometrů), což bylo o 4,2 procenta více než ve stejném období loni. Vyplývá to ze zprávy amerického ministerstva dopravy. Podle analytiků k růstu přispívá levný benzin.[/quote]

Rekordní byl počet najetých mil i v samotném březnu, kdy stoupl o pět procent na 273,4 miliardy mil.

Za celý loňský rok Američané najeli 3,15 bilionu mil. Proti roku 2014 to byl nárůst o 3,5 procenta.

Dnes se v USA slaví Den obětí války. V tento den začíná v USA hlavní letní řidičská sezona. Americký cestovní klub AAA očekává, že o tomto víkendu vyrazí autem do prázdninových destinací 34 milionů Američanů. Pokud se odhady vyplní, bude to druhý nejvyšší počet v historii a o 2,1 procenta více než loni.

Navzdory rekordním jízdám se spotřeba benzinu v USA snižuje. Mohou za to lepší normy spotřeby paliva. Loni činila celková spotřeba 140,43 miliardy galonů (531,6 miliardy litrů) benzinu, tedy v průměru 384,74 milionů galonů denně. To bylo zhruba o 1,5 procenta méně než v roce 2007, kdy spotřeba činila rekordních 390 milionů galonů denně. V tomto roce však Američané najeli jen 3,03 bilionu mil, tedy o zhruba 115 miliard mil méně než loni.

Více najetých mil však znamená i více úmrtí na silnicích. Národní bezpečnostní rada v únoru zveřejnila předběžné odhady, podle kterých počet mrtvých na silnicích loni vzrostl o osm procent, což byl nejvyšší meziroční procentní nárůst za 50 let, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno