Zdroj: pixabay.com

[quote]Řidiči ve Zlíně mohou už platit parkovné i platební kartou. Všechny parkovací automaty ve Zlíně tedy kromě mincí přijímají také bezkontaktní platební karty, informoval dnes ČTK mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.[/quote]

Podle ředitele Technických služeb Zlín Jakuba Černocha se kladl důraz na jednoduchost ovládání.

„Nebude nutné přihlašování na web, z vybraných poplatků neukrojí často vysoké provize za prémiové sms. Platební terminál je navíc provozně spolehlivý, platba do 500 korun bez nutnosti autorizace PIN pro úhradu parkovného postačí,“ uvedl Černoch.

Řidič jen dvěma tlačítky zvolí požadovanou částku a dobu parkování a přiloží kartu. Pořízení 18 nových parkovacích automatů včetně softwaru přišlo technické služby na 2,7 milionu korun.

Nový systém umožní také pružněji regulovat výši poplatků a takzvaných rezidentních tarifů.

„Cílem zpoplatnění parkování v centru Zlína není samotný výběr parkovného, ale regulace parkování a dopravy. Funkci odstavného parkoviště plní plocha v ulici Březnické se zvýhodněnými sazbami,“ uvedl radní Josef Novák.

Město investovalo prostřednictvím své společnosti Technické služby Zlín v posledních dvou letech kromě komplexní obměny parkovacích automatů také do elektronické evidence nádob na tříděný odpad či do nákupu moderních automobilů pro svoz komunálního odpadu.

„Nové technologie včetně parkovacích automatů a závorového systému parkovišť navíc v roce 2018 propojí nový informační systém Technických služeb,“ uvedl Dvořák.

Motoristé mají v centru krajského města k dispozici přes 1100 zpoplatněných míst, kapacita je podle radnice dostatečná. Na řadě míst je možné parkovat zdarma. Přibylo však lokalit, kde je možné nechat vozidlo jen s parkovacím kotoučem, tedy bezplatně, ale jen na určenou dobu.

Zdroj: ČTK