[quote]Společnosti AIMTEC a Alfmeier spolupracovaly již na třetím projektu implementace SappyWMS pro řízení materiálové logistiky a výroby. SappyWMS, dodaný společností AIMTEC, si vybrala firma Alfmeier, která vyvíjí a dodává komponenty do sedaček a palivových systémů v automobilovém průmyslu. Projekt začal v polovině března 2016. Řešení bylo spuštěno v německém Gunzenhausenu v červnu.[/quote]

Roll-out řešení do Německa

Společnost AIMTEC spolupracuje s firmou Alfmeier od roku 2012. Pilotní projekt implementace SappyWMS pro řízení materiálového skladu a výroby byl implementován v plzeňské pobočce.

Úspěšné řešení bylo zavedeno i v centrále společnosti v bavorském Treuchtlingenu. Spolupráce se v polovině března 2016 rozšířila do nové německé pobočky v Gunzenhausenu. Spuštění do produktivního provozu se uskutečnilo v červnu.

Cílem projektu bylo zajistit systémovou podporu logistických procesů a evidenci všech skladových pohybů pomocí RF terminálů. Systém řídí materiálové toky v oblasti příjmu materiálu, kontroly kvality, skladování, zásobování výroby a výdeje na expedici s využitím štíhlých principů.

Implementací do nového závodu je zajištěna standardizace procesů v celé společnosti, která umožňuje zaměstnancům pracovat ve třech závodech bez nutnosti dodatečného školení: v Plzni, Treuchtlingenu i v Gunzenhausenu. Přínosem projektu je lepší využití skladové plochy, zrychlení materiálového toku a snížení chybovosti při manipulaci s materiálem.

Scénáře pro automobilový průmysl

Produkt SappyWMS je osvědčená platforma, která vychází ze základních funkcionalit celopodnikového systému SAP. Obsahuje desítky scénářů pro logistické procesy ve výrobní firmě, a tím zaručuje minimální potřebu dodatečného vývoje.

Architektura řešení je sestavena modulárně a požadavky zákazníka jsou pokryty dodatečným nastavením. Zkušenosti a znalosti procesů z oblasti automobilového průmyslu umožňují jejich přehledné zmapování a rychlou implementaci.

„Společnost AIMTEC zajistila rychlou implementaci díky znalosti podnikových procesů z prostředí automobilového průmyslu. Systém řídí celý materiálový sklad a sleduje pohyby jednotlivých položek,“ doplňuje Thomas Schmidt, SAP Process Manager – Logistics.

Realizací projektu posílila společnost AIMTEC své postavení dodavatele specializovaných logistických řešení v oblasti automotive.

Alfmeier Präzision SE

Mezinárodní společnost Alfmeier Präzision SE působí na trhu od roku 1960. Sídlí v německém Treuchtlingenu. Má dvě divize – Fluid Systems a Seating comfort. V těchto dvou divizích vyvíjí a vyrábí komponenty a systémy do nádrží a komponenty do ergonomických sedacích částí do sedaček. Působí v Evropě, Americe a v Asii v devíti pobočkách, z nichž poslední se nachází v Gunzenhausenu.

Zdroj: Aimtec