Zdroj: Archiv

[quote]Cestující v pražské MHD by měli mít už letos na jaře možnost získat veškeré informace o městské hromadné dopravě přes mobilní telefon. Organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, se totiž chystá spustit mobilní aplikaci s aktualitami z dopravy i s jízdními řády, řekl mluvčí Ropid Filip Drápal. V rámci rozvoje informovanosti cestujících chystá organizátor rovněž vylepšit své webové stránky.[/quote]

„Mobilní aplikace by měla sdružovat veškeré aktuální informace o dopravě,“ uvedl Drápal. V aplikaci tak cestující budou mít vyhledávač spojení, aktuální jízdní řády nebo přehled výluk včetně aktuálních mimořádných událostí. Naleznou tu také informace o jízdném nebo o aktuálních polohách spojů včetně jejich případného zpoždění – informace o poloze a zpoždění se v první fázi nebude týkat spojů provozovaných dopravním podnikem.

Každý, kdo si aplikaci stáhne, si ji bude moci nastavit dle svých potřeb. „Hlavní výhodou by mělo být zasílání adresných aktuálních informací pro uživatele, aby nebyl zahlcen věcmi, které ho nezajímají,“ uvedl Drápal. Průzkum, který si Ropid udělal mezi cestujícími, ukázal, že aplikaci by průměrně využili tři až čtyři z deseti cestujících.

Zavedení aplikace by mělo vyjít na zhruba půl milionu korun a její vytvoření a zavedení zaplatí Ropid. Přesné datum jejího spuštění Ropid nesdělil.

V rámci informovanosti chce organizátor také vylepšit své webové stránky. Ty se chystá spustit ve zkušební verzi v prvním čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno