[quote]Roudnice nad Labem se dočká po více než třiceti letech obchvatu. Ústecký kraj vykoupil všechny potřebné pozemky a nyní aktualizuje původní projektovou dokumentaci. Peníze na stavbu chce získat z evropských fondů, řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová.[/quote]

V minulosti se již připravený projekt roudnického obchvatu potýkal s řadou potíží. Týkaly se především majetkového vypořádání v rámci církevních restitucí a výkupu půdy od soukromníků.

Všechny pozemky byly majetkově vypořádány. Celkem jich bylo 227 a kupní cena všech pozemků je přes 43 milionů korun. V žádném z výkupů částka nepřesáhla tržní cenu dle znaleckého posudku,“ uvedla Dosedělová.

Do konce letošního roku by měli odborníci aktualizovat projektovou dokumentaci a následně bude vydáno stavební povolení. Stavbu chce kraj financovat z integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Náklady se odhadují na 300 milionů korun bez DPH. „Letos je v krajském rozpočtu 1,15 milionu korun na dokumentaci, samotná stavba bude trvat asi 15 měsíců. Termín zahájení se odvíjí od toho, zda dotaci z IROP získáme. Předpokládáme, že nejdříve to bude v roce 2017,“ uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK