Zdroj: Syba.cz

[quote]Dnešní spotřebitel očekává od obalů, co největší pohodlnost při manipulaci. Té je často dosaženo ergonomičností konstrukce, open-easy i reclosable prvky či uživatelsky přátelskou fixací či doplňujícími částmi, které usnadňují spotřebiteli manipulaci s produktem, příp. i prodlužují jeho trvanlivost. Společnost RPC se zabývá nejenom výrobou, ale patří i k leaderům v oblasti vlastního R&D.[/quote]

RPC Group patří k leaderům ve výrobě plastových obalů, výrobní i obchodní pobočky má prakticky po celém světě. Nejčastější výrobní způsob, kterým granulát zpracovává na obaly je vstřikování.

Inovace má jméno UniPak

K letošním jarním obalovým novinkám tohoto producenta patří plastový kelímek s vyndavacím sítkem od výrobce RPC Superfos. Kelímek UniPak je vyráběn procesem vstřikování z PP a patří k velmi spotřebitelsky přátelským obalům typu easy-open  a reclosable (znovu uzaviratelný). Zajímavá je i realizace fotorealistické grafiky, kde na výrobu byla použita pokročilá in mould technologie (materiálově identická etiketa je „zalita“ při výrobě plastem, etiketa je tudíž neodstranitelná a uživatele u designu neruší hrany aplikované etikety).

Obal poskytuje komfort jak baleným plodů moře, tak později i spotřebiteli

Obal byl vyvinut pro společnost Santa Bremor v Bělorusku, která patří k hlavním producentům mušlí, krevet, chobotnic nebo míchaných koktejlů z plodů moře. Kelímek poskytuje produktům ať již v oleji, či jiném typu nálevu 100% ochranu. Díky vyndavacímu sítku nehrozí ani spotřebiteli při neopatrné manipulaci případné zašpinění v podobě ukápnutého nálevu.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz